Välisinvestor passib turgu eurolootuses

Viimastel kuudel on kinnisvara vastu hakanud enam huvi tundma välismaalased, lisaks soomlastest suvituspaiga otsijatele ka skandinaavia ettevõtjad.

Colliers International Advisors tegevdirektori Avo Rõõmussaare sõnul on Eesti turg huvipakkuv erinevatele gruppidele. "On neid, kes otsivad Skandinaavias tegutsevatele ettevõtetele paremat ja odavamat majanduskeskkonda, seades esikohale tootmiseks vajalike sisendite - hoone, kvalifitseeritud tööjõud, infrastruktuur - olemasolu. On ettevõtteid, kelle praegune äritegevus eeldab olemasolevate pindade laiendust, kuna põhivaldkonnas on strateegiliselt tehtud otsus laienemiseks, ning ettevõtteid, kes kaaluvad turule sisenemist," rääkis ta.

Rõõmussaare arvates tuleks arvestada, et tegemist on värske trendiga ja kõik ideed ei jõua tehinguni, kuna piiriülene tootmise ümberkorraldamine on keeruline ja pikk protsess. "Samas on ka pelgalt tõsise huvi tärkamine oluline indikaator turuosalistele. Tehinguteni on juba jõutud ning sel aastal on oodata lisa," märkis ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed