9. veebruar 2010

Järjekordne veelahing lõppes toruomaniku võiduga

Pikka aega kestev veesõda Rae vallas päädis möödunud nädalal vee-ettevõtja Raivo Paju võiduga ringkonnakohtus. Otsuse jõustumise järel võib ta piirkonna vee kinni keerata.

Vee sulgemine tuleneb pikaajalisest konfliktist, mille käigus nõudis veevarustussüsteemi ehitaja OÜga Künnapuu tee 24 Vesi torustiku väljaostmist ja Rae vald vingerdas sellest erinevaid ettekäändeid leiutades kõrvale. Aasta eest sõlmis Rae vallavalitsus kohtuliku kokkuleppe veetorustiku kasutamiseks 1. märtsini 2009, põhimõtteline hindki sai kokku lepitud, kuid ostu-müügitehinguks pole läinud. Praeguseks on võim vallas vahetunud.

Rae vallavanem Veigo Gutmann kommenteeris vaidlusele kulutatud raha ja edasisi samme:

Oleme seisukohal, et kulude kandmine Rae küla elanikele vee-teenuse tagamiseks oli väljakujunenud olukorras paratamatu. Kohalik omavalitsus peab seisma oma elanike eest, seda enam olukorras, mis omab kaalukat avalikku huvi ja kus terve elamupiirkonna elanike vee-teenuse saamine on seatud ohtu.

Praegusel hetkel toimuvad jätkuvalt läbirääkimised elanike, trasside omaniku Raivo Paju ja valla vee-ettevõtte AS ELVESO vahel, et jõuda võimalikult lühikese aja jooksul kõiki osapooli rahuldava kompromissini. Paraku aga ei ole võimalik veel täna hinnata, kuidas olukord reaalselt laheneb.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688