Osaühing Haapsalu Koguduse Varahaldus sai linnavalitsuselt Jaani kiriku fassaadi renoveerimiseks 400 000 krooni toetust, kirjutab Lääne Elu.
EELK Haapsalu Püha Johannese kogudus taotles raha, et lõpetada projekt „Jaani kirik korda”. Projekti eelarve on u 1,5 miljonit krooni. Eraisikud on seni panustanud 300 000 krooni ja kultuuriministeerium 600 000. Suurim eraannetaja on olnud Sulev Saareväli. Kiriku remonti toetavad ka AS Sadolin ja OÜ Parila Klaas.
Osaühingu juhatuse esimehe Madis Küti sõnul koostatakse praegu kiriku muinsuskaitselisi eritingimusi, mis on sisetööde aluseks. „Nii nagu soojaks läheb, jätkame õue korrastamist ja püüame, et kirik saaks lubjatud,” ütles ta.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.06.26, 13:29
Nutikad akusalvestid muudavad päikeseenergia taas tasuvaks
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele