8. veebruar 2010

Külluslikul üüriturul rentnikke napib

Üürikorterite keskmine pakkumishind on aastaga langenud pea 30 protsenti, ent rentnikku leida pole lihtne, kuna pakutavate pindade hulk on tublisti kasvanud.

Tallinnas Kassisabas tagastatud majas kortereid väljaüüriv Jaan Aavakivi rääkis, et vaatamata pindadel tehtud parendamistöödele on rentnikke leida raske. Üheksast üürikorterist on elanikud sees viies. "Uued üürnikud tuleb nüüd võtta väiksemate üürimääradega, sest suuremagi korteri eest ei saa küsida rohkem kui varem väikese eest," lisas ta.

Aavakivi soovitab üürileandjal teha kõike ametlikult ning sõlmida korralik leping. "Kommunaalmaksete arved maksan ise ära ja esitan siis üürnikule tasumiseks - nii säilib kontroll. Aga on ka neid olnud, kes üleöö võlgadega välja kolivad," sõnas ta.

Just praegu on üürileandjal pooleli kohtuprotsess: üürnik lahkus suurte võlgadega 2008. aasta mais. "Kohtumäärus ei luba mul ilma täituri ja üürniku kohaloluta korterisse sisenedagi - nii et uuesti välja rentida seda ei saa ega tea ka, mis olukorras korter on," rääkis Aavakivi väljarentija elu pahupoolest.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688