Kommentaar: üürihinnad langesid põhiliselt mägedes

Pindi Kinnisvara vanemmaakler Helena Mandel kirjutab, et üürihinnad on langenud põhiliselt mägedes, põhiliselt tehakse tehingud Mustamäel ja Haabersti linnaosas.

Kesklinna üürikorteri keskmine ruutmeetrihind jääb vahemikku 55-70 krooni. Langus on juba toimunud, üürileandjad üritasid enda korterid välja üürida juba enne kütteperioodi või hinda vastavalt turuolukorrale alandada, et korter ikka üürniku leiaks.

Üürilevõtjad survestavad rohkete pakkumiste arvuga, samuti vaadatakse väga tähelepanelikult kommunaalmaksete arveid eriti kütteperioodil ja enamasti jõutakse kokkuleppele, kus üürileandja tasuda jäävad siiski maja remondifondid ja korteriühistute võetud laenud. Kui varasematel aegadel usaldasid üürileandjad üürilevõtjaid ja lasid neil endil tasuda kommunaalmaksed, siis viimasel ajal tekkinud rohkete üürivõlglastega seoses on tekkinud olukord, kus kord kuus pooled kohtuvad ja nii üüri-kui kommunaalide raha antakse kohtumisel omanikule üle, et vältida võlgnevusi.

Üürileandjale oleks soovitus kõigepealt tutvuda üüripakkumistega ja vastavalt sellele hinda korrigeerida ja teiseks väga tõsiseks soovituseks oleks võtta poole vahendustasu kandmine enda peale, et üürnike kulusid alandada. Soovitaks veel korter varustada kõigega eluks vajalikuga, näiteks pesumasin, külmik, televiisor.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed