Saue kehtestas 200 perele mõeldud elurajooni planeeringu

Saue vallavolikogu kehtestas neljapäeval detailplaneeringu, mille realiseerimisel kerkib Laagri aleviku külje alla 200 perele mõeldud elurajoon.

Detailplaneeringu järgi tuleb Koru I, Koru V, Koru VI ja Laagri alajaama kinnistute alale 159 üksikelamut ja neli ridamaja.

Lisaks elamutele on varasema info kohaselt alale planeeritud ka algkool, lasteaed, kauplus, spordikeskus ning jõeäärsesse rohealasse kohvik-raamatukogu.

Detailplaneering näeb ette kehtiva Saue valla üldplaneeringu osalist muutmist. Planeeritava ala suurus on 93 hektarit.

Planeeringuala on ümbritsetud elamumaadega ning Saue valla üldplaneeringus on planeeritav ala ette nähtud tiheasustusalana, mida läbib rohekoridor.

Pääsküla jõe 100-meetrisesse piiranguvööndisse on kavandatud peamiselt rohekoridor koos kergliiklusteedega jõe ääres jalutamiseks, koerte jalutusväljak, kohvik-raamatukogu krunt ja osaliselt elamukruntide hoonestamata alad. Pääsküla jõe ehituskeeluvööndi vähendamist detailplaneering ette ei näe.

Planeeritava alaga külgneb olemasolev Harku-Laagri teise klassi maantee ning alasse lõikub perspektiivne Juuliku-Tabasalu maantee koridor, millele on planeeringus eraldatud omaette teemaa krunt.

Ala arendaja on Koru Arenduse OÜ. Firma kuulub kolmele USA elanikule, kes on ühtlasi planeeritava ala kinnistute omanikud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed