• 28.01.10, 10:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kontoripindade kasutuslubade hulk ületas ehituslube

2009. aasta esimese kolme kvartaliga on sarnaselt 2008. aastale kontoripindadele oluliselt enam väljastatud kasutuslube kui ehituslube, vahendab Arco Vara värske turuülevaade.
See on ka mõistetav, kuna 2006. ja 2007. aastal hüppelises mahus ehitusloa saanud kontoripinnad on valminud (või valmimas) ning võetakse vähemalt dokumentide kohaselt kasutusse.
Kui uute ehituslubade väljastamine on langenud, siis 2008 aastal valmis ja sai kasutusloa 149 600 m2 uut kontoripinda Tallinnas ning Harjumaal ja 2009 aasta esimeses kolmes kvartalis on vastav maht vastavalt Ehitisregistri statistikale olnud 210 900 m2. Seda on oluliselt enam, kui näiteks aastatel 2005 ja 2006, mil arendajate põhitähelepanu oli pööratud uute elamispindade rajamisele. Ehk siis uute kontorihoonete valmimine on jäänud perioodi, mil sai hoogu majanduslangus ning on toimunud oluline nõudluse vähenemine uute kontoripindade järele.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.03.26, 14:10
Korralik rekonstrueerimine hoiab majad töökorras veel aastakümneid
Teadlikkuse tõus energiatõhususe osas on viimase 20–30 aasta jooksul teinud läbi märkimisväärse arengu. Kui sajandivahetuse eel piirduti sageli üksikute töödega, näiteks akende vahetamisega, siis tänapäeval lähenetakse hoonete uuendamisele terviklikult – alates välispiirete soojustamisest kuni nutikate tehnosüsteemideni. Termopilt OÜ juhi Toomas Rähmoneni sõnul on aastatega kogunenud palju väärtuslikku kogemust, mis aitab rekonstrueerimist teha järjest läbimõeldumalt ja tõhusamalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele