Igor Gelleri firma läks pankrotti

Harju maakohus rahuldas kolmapäeval tehtud määrusega kinnisvarafirma OÜ Laerto Invest avalduse ning kuulutas välja ettevõtte pankroti.

Kohus nimetas Laerto Investi pankrotihalduriks firma ajutise pankrotihalduri Kalev Mägi ning määras pankrotivarast ajutise halduri tasuks 14.400 krooni ja menetluskulude katteks 865,50 krooni.

Ettevõtte võlausaldajate üldkoosolek toimub Harju maakohtu Kentmanni kohtumajas 17. veebruaril. Kohus kohustas firma juhti Igor Gellerit esitama täpsustatud varade ja võlgade nimekiri ning kassadokumendid ja raamatupidamisbilanss pankroti väljakuulutamise päeva seisuga.

Pankrotimäärus kuulub viivitamatule täitmisele.

Kohtumääruse peale võib esitada määruskaebuse Tallinna ringkonnakohtule Harju maakohtu Kentmanni kohtumaja kaudu 15 päeva jooksul alates kohtumääruse kättetoimetamisest.

Krediidiinfo andmeil on Laerto Investi omanikud praeguseks pankrotistunud AS Kolle ja Suurbritannia firma Stygate Properties Limited. Laerto Invest arendas firma 2008. aasta majandusaasta aruande põhjal Tallinnas kahte projekti: eluhoonet aadressil Ravi 6 ja eluhoonete kvartalit aadressil Tatari 18, 20 ja 22.

Ettevõtte realiseerimise netokäive oli 2008. aastal 899.955 krooni ja kahjum 20,3 miljonit krooni. 2007. aastal oli firma müügitulu 9,2 miljonit krooni ja kahjum 1,7 miljonit krooni.

Firmal on neljapäeva seisuga veidi üle viie miljoni krooni suurune maksuvõlg, millele lisandub intressivõlg summas 208.337 krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed