Savekate värske juht Janek Matin ütles täna online intervjuus, et betoonitöö on oma olemuselt raske ja heaoluühiskondades kodanikud seda ametit võimalusel ei vali.
„Inimesed kes välismaale tööle minna ei taha või ei saa, peavad Eestis lähitulevikku silmas pidades uue ameti valima,“ märkis ta.
2008 aastal oli põrandatööde maht pea kaks korda suurem kui 2009. aastal. "Headel aastatel" valas ettevõte ca 400 000 ruutmeetrit põrandaid aastas.
Ta lisas, et töövõtulepingutega on nad 75% ulatuses kindlustatud kevadeni 2010, mis on olukorda arvestades hea tulemus. Töötud betoneerijatest leiab kindlasti mingi osa tööd välismaal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Küsimusele, kas ehitajate palgad langevad veel ning kui palju? vastas Matin, et töötasude langemine on stabiliseerunud. „Kuskil saabub mõistlikkuse piir, millest vähem saades ei tule inimene oma eluga toime. Väga loodan et sellele piirile ehitus ei lange,“ sõnas ta.
Seotud lood
Hörmann Eesti on 20 siinoldud aasta jooksul välja selgitanud siinse turu vajadused, panustanud erinevatesse projektidesse ning teinud koostööd ja pakkunud lahendusi nii elamu- kui ka tööstusvaldkonnas.