15. jaanuar 2010

Korteriühistud saavad võimaluse parkimisala laiendada

Tallinna korteriühistud saavad parkimisala laiendamiseks linnamaade kasutusõigust taotleda.

Isikliku kasutusõiguse seadmise eesmärk on tagada elanikele korterelamuga külgneval ja majaesisel maa-alal parkimise võimalus. Isikliku kasutusõiguse tähtaeg on 15 aastat ning kasutusõiguse eest tasu ei võeta, kuna tegemist on elamuesise alalises kasutuses oleva parkimisalaga.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul ootab linn seoses maadele tasuta kasutusõiguse andmisega ka ühistutelt omapoolset panust. „Korteriühistul, kes on saanud linnamaale isikliku kasutusõiguse, on maa kasutamise, hooldamise ja parendamise õigus ja kohustus. Korteriühistu võtab endale kohustuse hoida parkimisala alaliselt heas seisukorras ning tagada parkimiseks vajaliku teekattemärgistuse või teistlaadsete eraldusjoonte olemasolu parkimisalal. Samas ootame ühistutelt isikliku kasutusõiguse taotlemisel nende omavahelist koostööd ja kokkulepet elamuid ümbritseva maa edasiseks kasutamiseks kuna sageli on taotletava parkimisalaga seotud mitme korrusmaja elanikud. Kõik võimalikud variandid ühistutevaheliseks koostööks, sealhulgas linnamaa ühiskasutusse andmiseks ühistutele, aitab läbi kaaluda linnaosavalitsus,“ lisas Võrk.

Linnamaale saab taotleda isikliku kasutusõiguse Tallinna Linnavaraameti kaudu. Enne isikliku kasutusõiguse taotlemist tuleb korteriühistul koostada parkimisala laiendamise eskiisprojekt ja see Linnapalneerimise Ameti poolt näidatud isikutega kooskõlastada. Isiklik kasutusõigus ei ole üleantav ning liikluskorraldusega kehtestatavad piirangud tuleb kooskõlastada Tallinna Transpordiametiga ja linnaosavalitsusega.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688