12. jaanuar 2010
Jaga lugu:

Endise politseimaja asemele ehitatakse uus büroohoone

Tallinna linnavalitsus esitab linnavolikogule Lubja tn 4 kinnistu detailplaneeringu kehtestamise otsuse eelnõu, mille kohaselt võib nüüdseks lammutatud amortiseerunud kontorihoone asemele kuni kaheksakorruselise büroohoone rajada.

Varasemalt paiknes kinnistul neljakorruseline politseijaoskonna hoone, mis lammutati 2007. aasta lõpus. Kinnistu kuulub Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsile. 1,39 ha suurusele maa-alale koostas detailplaneeringu K-Projekt AS.

Kavandatava hoone võimalik kasutusotstarve on büroo- või administratiivhoone, mille esimestele korrustele võib rajada avaliku kasutusega äriruumid. Hoonele on ette nähtud kuni kolm maa-alust korrust. Hoone on kavandatud nelja- ja kaheksakorruselistest osadest koosnevana. Sobitamaks kavandatavat küllaltki suurt hoonet Lasnamäe nõlva rohelisse vööndisse on ette nähtud hoone tugevalt liigendada.

Liiklusohutuse suurendamiseks ja kvartali tänavate liikluskoormuse ühtlustamiseks plaanitakse detailplaneeringuga ka liikluskorraldust muuta, Lubja ja Vilmsi tänava ristmik on plaanis muuta ringristmikuks. Detailplaneering arvestab ka kavandatava Lõunaväila lahendusega.

Detailplaneering algatati Riigi Kinnisvara AS taotluse alusel 24. septembri 2008. Peale vastuvõtmist oli detailplaneering 3.-31. juulini 2009 avalikul väljapanekul. Avaliku väljapaneku ajal vastuväiteid ega ettepanekuid ei esitatud.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee