Ehitussektoris hõivatud tööjõud vähenes kolmandiku võrra

Tööjõukulude suur langus kajastub lisaks palkade alandustele ka ehitusega seotud töökohtade ulatuslikus vähenemises, vahendab tarkinvestor.ee turuülevaade.

2009. aasta esimese kahe kvartali jooksul langes ehitussektoris hõivatute arv aastatagusega võrreldes 32,1% ehk 26 000 võrra.

Eluasemeturul võib juba teatud piirkondades märgata mõningast hinnatõusu, mille üheks põhjuseks on varude vähenemine ja piiratus. Isegi kui tegemist on esimeste märkidega stabiliseerumisest, on kogu turu kosumine ja nõudluse arvestatav kasv elamuehitusturul siiski pikemaajaline protsess. Üheks takistavaks teguriks on pankade napp soov elamuehitusprojekte finantseerida.

See võimaldab arendusega tegeleda vaid vähestel hästi kapitaliseeritud ettevõtetel, mis suudavad projekti finantseerida omavahenditest. Samas, ehitusturu korrastumise seisukohalt, on see positiivne. Väljaspool elamuehitust stabiliseerib olukorda järgnevatel aastatel suurenev eurotoetuste maht. Rahandusministeeriumi prognooside kohaselt on nii 2010. kui ka 2011. aastal oodata välistoetusi kokku enam kui 15 miljardit krooni. Keeruline on täpselt hinnata kui suur osa sellest jõuab ehitussektorisse, kuid koos teedeehitusega on see tõenäoliselt üsna suur hulk.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed