• 07.01.10, 10:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ehituspraagi kriminaalasja arutab riigikohus

Riigikohus võttis eile arutusele kriminaalasja, milles ehitusettevõtja mõisteti süüdi ehitusnõetele mittevastava elamu ehitamisega inimese elu ja tervise ohustamises, kirjutab ERR.
Alama astme kohtute süüdimõistvad otsused vaidlustas riigikohtus ehitusettevõtja Vahtang Mikaja (46) kaitsja vandeadvokaat Rene Varul.
Mullu märtsis karistas Tartu maakohus Mikajat tingimisi kuue kuu pikkuse vangistusega kolmeaastase katseajaga. Sama aasta oktoobris jättis maakohtu otsuse jõusse ka Tartu ringkonnakohus.
Süüdistuse järgi ehitas Mikaja 2005.–2006. aastal Tartumaale elamu, kuid rikkus seejuures mitmeid ehitusseaduse sätteid.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.06.26, 13:29
Nutikad akusalvestid muudavad päikeseenergia taas tasuvaks
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele