Rae külla ehitatakse kivimajade rajooni

Tallinna külje all Rae külas Indreku teele arendatakse väikest elamurajooni, kus ehitustööd praegu juba käivad. Majad ehitatakse kivist.

Kopp löödi maasse 2009. aasta suvel ning tänaseks on majad püsti, asfalttee valmis ning kommunikatsioonid olemas.

Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Fred Linnukütt osutab, et Peetri Arenduse on üks väheseid kinnisvaraarendajaid, kes on alustanud oma projekti teadlikult uuelt hinnatasemelt, pooled majad on nüüd müüdud projektimüügina.

Maakleri sõnul saab ostja valmis maja puhul ka kasutusloa, mis näitab ära maja vastavuse ehitus- ning tuleohutusnõuetele. Ehituse kvaliteeti jälgib ehitusjärelevalvespetsialist. Tegu on kivimajadega, välisviimistluseks on samuti laotud kivi. Kivist on ka tubade vaheseinad. Samuti on kõigil majadel kivikatused.

Linnuküti sõnul on aastane elektrienergiakulu ca 7500 krooni, mis teeb ühe kuu kütte ja sooja vee keskmiseks maksumuseks 4,34 krooni ruutmeetri kohta. Kõigis majades on soojusvahetiga ventilatsioon, mis annab elamust väljatõmmatava õhu soojuse üle sissepuhutavale värskele õhule kuni 80% efektiivsusega, mis näitab energiasäästlikku lahendust.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed