Arakas: ärikinnisvara turul on hullud päevad algamas

Äsja Pärnus Lepa keskuse soetanud EfTEN Capitali tegevjuht Viljar Arakas ütles, et praegu on hea aeg ärikinnisvara soetamiseks, kuna hinnad on soodsad.

Ta märkis, et kui elamispindade turul on pööre tõusu poole peagi toimumas, liigub ärikinnisvara turg viiteajaga. „Hullud päevad on algamas,“ sõnas ta ning lisas, et nad on veelgi turul ostusooviga ringi vaatamas.

Lepa Keskuse vastu oli peale EfTEN Capitali oksjonil veel üks huviline ning hind tõusis 23,4 miljonilt 25,7 miljoni kroonini. Varasemalt oli kaks oksjonit 40 ja 30miljonise alghinnaga ebaõnnestunud.

Arakas ütles, et keskuse ehitus viiakse suve alguseks lõpule ning lisainvesteeringuid nõuab see veel vaid 3 miljoni krooni ulatuses, mis tõstab praegust 4200 kroonist ruutmeetrihinda vaid kümnendiku ulatuses.

„Meie eesmärk on äratada keskus uuele elule,“ ütles Arakas tuues võrdluseks numbrid – 2007. aastal oli keskuse rahavoog 10 mln krooni aastas, siis nüüdseks on see langenud 2miljonini aastas. „Kõik halvad uudised on juba tulnud,“ märkis ta.

Arakas märkis, et Pärnu kesklinnas pole seni korralikku toidupoodi, mistõttu käivad läbirääkimised Rimi ja ka teiste toidukauplustega.

„Rentnike leidmine on kahtlemata keeruline,“ möönis ta.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed