Läänemaale plaanitakse ehitada tööstuspark

Eelmisel nädalal kohtusid Kiltsi lennuvälja arendamisest huvitatud ametkonnad, et muuta osa üle 300 hektari suurusest alast Ridala valla ettevõtluspiirkonnaks, kirjutab Lääne Elu.

Ridala abivallavanema Helen Koppa sõnul on Läänemaa arenduskeskusel ruleerimisraja ja maantee vahelise ala planeerimiseks kavas kirjutada europrojekt. See maa on mõeldud äri– ja tootmistegevuseks, elamumaad sinna planeeritud pole.

„Kiltsi kurvi juurest Rohuküla poole on nurk, kus on tee ääres umbes 4 hektarit maad, mida on vald mõelnud tehnopargi arendamiseks,” rääkis Koppa. Seal on veevärgi– ja kanalisatsiooniseadmed ning ettevõtjail oleks lihtne tegevust alustada. Vald sooviks sealset maad enda omandusse, et teha tööstuspark nagu Uuemõisaski.

Suurem osa endise lennuvälja alast tuleb aga valla üldplaneeringu järgi säilitada nii palju kui võimalik lennunduse otstarbeks — hoida vaba õhkutõusmise ja maandumise koridor. „Kunagi tegime lennuametile järelepärimise, nende seisukoht oli, et lennuväli tuleb säilitada, kuni on võimalik,” lausus Koppa.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed