Eesti Post müüs Tartu postimaja 28 miljoniga

Eesti Post müüs Tartu postimaja pärast mitmeid luhtunud kirjalikke enampakkumisi ja läbirääkimisi 28 miljoni krooni eest Bandwick Investments OÜ-le.

"Müüdud kinnistu ei vastanud Eesti Posti vajadustele postiteenuste osutamisel, pinna kasutamine ei olnud efektiivne," selgitas Eesti Posti juhatuse esimees Ahti Kallaste.

Tema sõnul on ostja lubanud renoveerida olemasoleva ehitise büroohooneks. "See, kas Eesti Post jätkab teenuste pakkumist samas majas, selgub juba edasiste läbirääkimiste käigus," märkis Kallaste.

Eesti Posti nõukogu esimehe Meelis Atoneni sõnul on tänases turusituatsioonis tegemist kahtlemata õnnestunud tehinguga. "Müügist saadud raha saab suunata investeeringuteks, mis aitab kaasa põhiteenuste parendamisele ja arendamisele," ütles ta.

Tartu kesklinnas Vanemuise 7 asuva hoone üldpind on 6489 ruutmeetrit. Hoone on koormatud üürilepingutega, ankurüürnikuks on SEB Pank.

Eesti Posti strateegiline soov on võõrandada ebaotstarbekas kinnisvara ning olla üüripindadel seal, kus liiguvad inimesed. Postiettevõttel on 96 kinnistut üle riigi.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed