Tööinspektsiooni Lõuna inspektsiooni tööinspektor Harri Alaru hinnangul on ehitusplatsidel küll palju rikkumisi, ent olukord liigub paremuse poole.
„Olenemata tuvastatud puudustest võib kokkuvõtteks siiski öelda, et võrreldes viimaste aastatega, mil ehitustegevus arenes metsiku tempoga ja ehitajaks võis hakata igaüks, kes end ehitajaks pidas, on praegune olukord siiski rõõmustav,“ märkis ta.
Tema sõnul on suuremad ehitusettevõtted aastate jooksul jõudnud juurutada töötervishoiu ja tööohutusalase korralduse, mis üldjoontes vastab käesoleva aja nõuetele.
„Arenguruumi inimeste elu ja tervise kaitsmisel on aga veel kõvasti,“ osutas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.