9. detsember 2009
Jaga lugu:

Tallegg avas 25 miljonit maksnud punkerlao

Täna avati 25 miljonit krooni maksnud Eesti modernseim punkerladu. Talleggi viimaste aastate suurim investeering Eesti Broileri arendamisse annab võimaluse veel paremini kontrollida kogu tootmisketi kvaliteeti.

„Toiduainetetootmises algab kõik hügieenist – sealhulgas söödahügieenist – uue punkerlao avamine annab võimaluse veelgi paremini kontrollida kogu tootmisketi kvaliteeti,“ lausus ASi Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. „Tallegg on investeerinud kümneid miljoneid kroone, et renoveerida kõik lindlad: tänaseks on suurem osa Talleggi kanalaist tänapäevastele keskkonna-, hügieeni- ja veterinaarianõuetele vastavad.

Järgmiseks sammuks Talleggile oli lindude sööda kvaliteedi üle parema kontrolli saavutamine. Talleggi söödatehas ehitati 1988. aastal ning alates 1994. aastast toodab söödatehas Talleggi munejatele kanadele ja broileritele vajaliku sööda 100% ulatuses. Kuid 20 aastaga on vana punkerladu amortiseerunud. Uus punkerladu võimaldab vältida täielikult teravilja niiskumist ja sellest põhjustatud kadusid ning tagab suurema söödaühtsuse.“ 

„Nõuded kanasöödale on väga ranged ning Tallegg on pidevalt investeerinud söödatehase seadmete ja tehnoloogia täiendamisse, samuti söödatootmise hügieenitaseme tõstmisele,“ lausus Talleggi söödatehase juhataja Urmas Rannapalu.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee