Minister Parts varjas Saaremaa sillauuringu lahtisi otsi

Juhan Parts kinnitas Kuressaares toimunud töökohtumisel, et valitsus on keskkonnauuringute venimise pärast väga pettunud, vahendab Oma Saar.

Kui majandusminister Juhan Parts väitis, et Muhu ja mandri vahelise püsiühenduse rajamiseks ei ole ühtegi keskkonnaalast takistust, jättis ta ütlemata, et tegelikult on eksperdid mitmes küsimus eri meelel ja kõikide uuringute lõplikke tulemusi veel pole. 

Püsiühenduse trassivariandid jäävad Väinamere Natura alale ja juhul kui uuringute tulemusel selgub, et sild tekitaks Väinamere hoiuala kaitse-eesmärkidele, liikidele või elupaikadele olulist ehk kriitilist mõju, peaks loa silla rajamiseks andma Euroopa Komisjon (EK).

Oma Saare käsutuses olevas koosoleku 10-leheküljelises ja mitmete lisadega protokollis öeldakse, et Natura hindamise eksperdi hinnangul ühelgi trassil kriitilist mõju pole ja seega pole ka põhjust EK-lt arvamust küsida; just sellele hinnangule tugines ka Juhan Parts.

Paraku jättis minister täpsustamata mõned detailid - näiteks ütles keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) ekspert Heikki Kalle koosolekul järgmist: “Vaatamata sellele on pinge üleval, kuna kõik eksperdid ei ole sama meelt,” tuues näiteks, et linnustiku-uuringu lõplik aruanne on lubatud esitada 10. detsembriks ja korrigeeritud aruandes võib hinnangute osas tulla korrektiive.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed