Pindi Indeks: Tallinna korteriomandid tõusuteel

Tallinna korterite hinnad tõusid novembris keskmiselt 3,1 % võrra. Tehingute arv langes võrreldes oktoobri 550 tehingult 468 tehingule.

Tallinna siseselt olid hinnakõikumised järgnevad:
Kesklinn +14,1 %
Lasnamäe +4,3 %
Mustamäe -1,8 %
Põhja-Tallinn +12,0 %
Haabersti +5,0 %
Kristiine -2,4 %
Pirita -7,8 %
Nõmme -17,2 %

Kesklinnas on hetkel nõutud väga heas seisukorras korterid uutes või kap. renoveeritud majades hinnaga 19 000 - 22 000 krooni/m2. tehinguid tehakse palju ainult omafinantseeringuga. Üüriturg on väga aktiivne, sest üürihinnad on langenud võrreldes aasta taguse ajaga 40-50%. Nõutuimad on korterid kuni 4500 kr/kuu. Vanalinna tehinguaktiivsus on väga väike.

Novembris oli äärelinnade turul märgata olulist elavnemist, korterite ostu-müügitehinguid sõlmiti rohkem kui eelnevatel kuudel. Eriti elavnes turg uusarenduste sektoris, kus väga hästi läksid müügiks 3-4-toalised korterid. Äärelinna turul on toimunud kõige rohkem tehinguid Lasnamäel, samuti Õismäel, Põhja-Tallinna vastu on huvi vähene. Hinnad on stabiliseerunud, kuid ostjad on ikka väga aktiivsed kauplema. Üürikortereid on turul väga palju, kütteperiood on käes ja seoses sellega on hakanud korterite omanikud üürihindu langetama, seetõttu on ka palju üüritehinguid. Kuna pankade laenutingimused on paranenud ja inimesed on suurematest MASU-hirmudest üle saanud, siis on ka turg elavnenud ja kinnisvarasoetajate hulk on pidevalt kasvamas.

Linnaosade järske kõikumisi mõjutab eelkõige pidevalt muutuv tehingute struktuur, seetõttu on otstarbekas jälgida terve Tallinna keskmist hinnamuutust (+3,1%).

Võrreldes 2007. aasta märtsiga (26 431 kr/m²) on Tallinna korteriomandite keskmine hinnalangus 2009. novembriks -53 % (12 382 kr/m²).

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed