Saare maavalitsus korraldab riigihanget, et leida firma, kes koostab nelja maakonna peale planeeringu, mis määrab ära tulevastele tuuleparkidele ja nende ülekandeliinidele sobivad maa–alad, kirjutab Lääne Elu.
Tuuleenergeetika teemaplaneering hõlmab Saare, Hiiu, Lääne ja Pärnu maakonda. Sellest tööst oli huvitatud viis firmat, sh üks Läti–Leedu ühisfirma, selgitas maavalitsuse arengu– ja planeeringuosakonna asejuhataja Margis Sein.
Et hanke menetlemisel kasutatakse võistlevat dialoogi, kutsub riigihanke komisjon läbi rääkima kolm kvalifitseerunud firmat. Kelle lahendused vastavad kõige paremini vajadustele, neile tehakse ettepanek esitada pakkumus.
Seina hinnangul sõlmitakse teemaplaneeringu koostamise hankeleping jaanuaris. Planeeringu koostamiseks on aega veidi üle aasta, see peab saama valmis märtsiks 2011.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC
Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.