Läänemaa haigla sõlmis De la Gardie lossi ostu eellepingu ja suure tõenäosusega valmib sinna 2011. aasta lõpuks õendus-hooldushaigla, kirjutab Lääne Elu.
De la Gardie lossi hind on 3,1 miljonit krooni, ütles haigla peaarst Tõnis Siir.
Kui suvel müüs kinnisvarabüroo Uus Maa lossi 2,9 miljoni krooniga, siis vahepealsel ajal on maja omanik teinud kulutusi — kinnitanud senise projekti ja linna muinsuskaitsetingimused, teinud arhitektuurilisi jooniseid jms —, seepärast lisandus hinnale 200 000 krooni.
„Loss tuleb selle kuu jooksul ära osta,” ütles Siir. „Raha tuleb haiglalt. Me pole pikka aega investeeringuid teinud ja oleme raha hoidnud. Selle ostuga saame praegu hakkama.”
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.