Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektor Tõnis Rüütel ütles, et uue ehitise mõiste on veniv ning seda ei saa ajaliselt nii täpselt dateerida.
„Sõltub maakleri eetikast,“ märkis ta ning lisas, et kinnisvarakrahh on turgu tublisti puhastanud, kõrvaldades selliseid firmasid, kes kasutasid JOKK lanedusi ning susserdasid kuulutustega.
Tema sõnul võib näiteks Arco Vara Kodukolde kortereid nimetada uueks, ehkki need on viis aastat vanad.
Samas rõhutas Rüütel, et rangelt võttes on uus kinnisvara siiski selline, mida pole kasutatud ning kui maakler lisab kasutatud kinnisvarale kuulutusele sõna „uus“ siis ta võtab ka vastutuse, et tegu on tõesti väga hea kvaiteedi ning hästi hoitud objektiga.
Rüütel möönis, et masu positiivne pool ongi see, et säärased maaklerid, kes kasutasid ebaeetilisi müüginippe on turult tasapisi välja söödud, ent tuntud ja usaldusväärsed nimed on jäänud.
Seotud lood
Põhjamaades ei peeta tööohutust mitte lihtsalt reegliks, vaid osaks ehituskultuurist. Soomes, Rootsis ja Norras ei vaadata tööohutusele kui tülikale lisakohustusele, vaid kui loomulikule osale igapäevastes toimingutes – see on sama argine nagu hommikukohv või vestlus kolleegiga. Tööandja ning oma valdkonna spetsialist jagavad vastutust teineteise suunas ning täidavad omapoolseid kohustusi kollektiivlepingu abil, mis paneb mõlema osapoole jaoks paika tingimused ja soodustused.