Vastupidiselt langustrendil liikuvale kohalikule ehitusturule, kasvas välisturul tegutsevate Eesti ehitusettevõtete ehitusmaht eelmise aasta III kvartaliga võrreldes kümnendiku.
Statistikaameti andmetel tulenes kasv hooneehitustöödest. Välisriikidesse tehtud ehitusmahtude osatähtsus kogu ehitusmahus oli III kvartalis 9%.
Siseturul on vaatamata ehitusteenuse odavnemisele on nõudlus uute eluruumide järele pidevalt vähenenud. III kvartalis väljastati ehitusluba 359 eluruumi ehitamiseks, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ligi kolm korda vähem. Eelistatuim elamutüüp oli ühepereelamu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Taristuehituses on üks viga, mis maksab rohkem kui kõik teised kokku – probleemidega tegeletakse liiga hilja. Sageli alles siis, kui tee on juba lagunenud ja remont on vältimatu. Põhjus ei peitu enamasti nähtavas pealiskihis, vaid sügavamal: aluspinnases.