Rõuste alajaama laiendus maksis üle 23 miljoni krooni

ABB andis täna üle Rõuste 110 kV alajaama laienduse Tooma tuulepargiga liitumiseks. Laienduse kogumaksumus oli 23,6 miljonit krooni.

Eleringi liitumislepingu alusel ehitas ABB Tooma tuulepargiga  liitumiseks uue 110 kV jaotusseadme osa ja paigaldas vajaliku seadmestiku. Jaotusseadmele lisati juurde teise lati sektsioon ning sellega koos ka liituja lahter, liinilahter ning sektsioonide vaheline võimsuslüliti. Samuti hõlmas hange Lihula alajaama laiendust kahe lahtri jagu ning sisaldas üht liinilahtrit ja üht kondensaatorpatarei lahtrit.

Projekt sisaldas ka varem ehitatud Rõuste-Lihula 110 kV üheahelalise liini ehitamist kaheahelaliseks. Liini pikkus on umbes 20 kilomeetrit. „Sellega näitasime oma võimekust ka 110 kV liinitöödes,“ rõhutas ABB-poolne projektijuht Kristjan Suur ja lisas: „Suutsime järjekordselt anda alajaama kliendile üle vastavalt lepingulisele tähtajale.“

Rõuste alajaama on ühendatud juba kaks tuuleparki, millele lisandus nüüd ka kolmas park. Kõikide tuuleparkide tuulegeneraatorite väljaehitamisel kujuneb koguvõimsuseks 57,5 MW. Rõuste alajaamal on oluline osa  Saaremaa elektrivarustuse tagamisel.

Elering OÜ on energia ülekandega tegelev ja elektrisüsteemi töökindlust tagav ettevõte, mis ühendab terviklikuks energiasüsteemiks Eesti suuremad elektrijaamad, jaotusvõrgud ja suurtarbijad.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed