23. november 2009

Kuresaare raekoda ootab katusevahetust

Ligi kaheksa aastat tagasi renoveeritud Kuressaare raekoda vajab uut kapitaalset remonti, sest hoone katus sajab läbi ja olukorda pisiparandustega lahendada pole võimalik, kirjutab Oma Saar.

Spetsialistide hinnangul on Kuressaare raehoone läbijooksev katus omadega nii otsas, et vajab täielikku väljavahetamist. Hinnanguliselt võib see maksta kuni miljon krooni.

Kuressaare linna esindushoone raekoja katuses haigutavad augud ja vihmavesi kipub rikkuma ajaloolist interjööri, saali laest hakkab juba tasapisi värvi kooruma.

Ehkki linnavalitsus oli katuse teemast rääkides väga napisõnaline, kinnitasid Oma Saarega rääkinud spetsialistid, et tegemist on ehitusveaga, mida mõne sarika väljavahetamisega parandada ei õnnestu.

“Raekoja katusega on teatud probleeme,” möönis ka Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp. Tema sõnul on katuse seisukorra kohta koostatud eksperthinnang, kuid mida see täpsemalt sisaldab, seda Sepp ei öelnud.

Ta viitas vaid, et dokument ei ole mõeldud avalikustamiseks. Millisel põhjusel ei või avalikkus Kuressaare esindushoone ehituslikust seisundist enamat informatsiooni saada, Urmas Sepp ei täpsustanud.

Abilinnapea avaldas lootust, et tuleva aasta eelarvesse on võimalik linna esindushoone probleemne katus sisse kirjutada, kuid kui suurest rahasummast võiks jutt olla, seda ta praegu veel öelda ei osanud.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688