Kunda Nordic Tsement uue liini üldiseks eesmärgiks on energiaressursside jätkusuutliku kasutamise ja jäätmete taaskasutuse edendamine ning elukeskkonna saastekoormuse vähendamine.
Euroopa Majanduspiirkonna Finantsmehhanismi kaasrahastatud projekti nr EE-0019 eesmärgiks oli jäätmekoormuse vähendamine Eestis läbi jäätmete kütusena taaskasutusse võtmise AS-i Kunda Nordic Tsement tsemendipõletusahjudes ja põlevkivikasutuse vähendamine.
Tänaseks ellu viidud projekti käigus projekteeriti tehnoloogiline liin, hangiti vajalikud seadmed ning teostati ehitustööd. AS-i Kunda Nordic Tsement kahele tsemendipöördahjule paigaldati tahke jäätmekütuse käitlussüsteem: ladu ja vastuvõtuseadmed, transpordi- ja toitesüsteem, dosaatorid, põletid ja automaatjuhtimisseadmed.
Dosaatorseadmetest kannab suruõhk peenestatud jäätmekütuse põletitesse. Kütuseosakesed põlevad ca 2000 0C temperatuuriga leegis täielikult.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kui sõiduautode maailmas on elektrisõidukid juba tavalised, siis nüüd on turule jõudnud ka täiselektriline rasketehnika. Elektrilised laadurid ja ekskavaatorid pakuvad alternatiivi neile, kes otsivad vaiksemaid, keskkonnasõbralikumaid ja madalamate ülalpidamiskuludega töömasinaid. XCMG on üks tootjatest, kelle valikus on mitmeid täiselektrilisi rasketehnikamudeleid, mis sobivad kasutamiseks Eesti tingimustes.