Pankrotistus BASIC Ehituse tütar

Harju maakohus kuulutas välja pankrotis BASIC Ehituse tütre OÜ Ehitusrent pankroti ning kohustab ettevõtte juhatuse liikmeid Leho Kolki ja Maurus Põldmad ilmuma võlgniku vannet andma.

Samuti peavad Kolk ja Põldma esitama eelnevalt pankrotihaldurile võlgade ja varade täpsustatud nimekirja, selgus Ametlikest Teadaannetest.

Kohus nimetas pankrotihalduriks Hele Kuudi ning määras võlausaldajate esimeseks üldkoosolekuks 15.12.2009. Kohtumäärus pankroti väljakuulutamise kohta kuulub viivitamatult täitmisele.

Võlausaldajad on kohustatud hiljemalt kahe kuu jooksul teatama nõudeavaldusega haldurile kõigist oma nõuetest võlgniku vastu, sõltumata nende tekkimise alusest ja nõude tähtajast.

Ehitusrendil on maksuameti andmetel esitamata 10 deklaratsiooni ajavahemikus maist novembrini. Samuti on ettevõte riigile võlgu 2,5 miljonit krooni, millest üle 181 000 krooni tulumaksu, üle 1,8 miljoni krooni käibemaksu, üle 414 000 krooni sotsiaalmaksu ning väiksemates summades töötuskindlustusmaksu, raskeveokimaksu ja kogumispensionimaksu. Maksuvõlale lisandub üle 372 000 krooni intressi.

Leho Kolgile kuulunud BASIC Ehitus pankrotistus augusti alguses.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed