Tasku tuletõkkeuksed ei vasta nõuetele

Tehnilise Järelevalve Ameti ehitusohutuse osakonna juhataja Ahto Tuuling ütles, et nad on teinud kaubanduskeskusele Tasku ettekirjutuse seoses tuletõkkeustega.

Ettekirjutuse sisuks on, et osade keskusesse paigaldatud tuletõkkeuste nõuetele vastavus on tõendamata ning seetõttu pole tagatud, et tulekahju korral oleks tule ja suitsu iseenesliku levik ehitises takistatud, oleks tagatud võimalus inimesi evakueerida ja inimestel ise evakueeruda.

Ettekirjutus tuleb täita 9.märtsiks 2010 ja selleks on Tuulingu sõnul kaks võimalust.

Esimene variant on vahetada probleemsed tuletõkkeuksed uste vastu, mille tuletõkkeomadused on nõuetekohaselt tõendatud ning mis on sobivad antud hoone tuletõkkekonstruktsioonides kasutamiseks.

Teine võimalus on Tuulingu sõnul tõendada probleemsete tuletõkkeuste ja nende paigaldamise nõuetelevastavus- selleks tuleb tunnustatud asutuse poolt läbi viia reaalsed katsed, tõendamaks uste vastavust tootja poolt deklareeritud tuletõkkeomadustele ja hinnata probleemsete uste paigaldust tuletõkkekonstruktsioonidesse.

Lisaks on TJA teinud ettekirjutuse Tasku hoonesse paigaldatud probleemsete uste tootjale, et peatada tuletõkkeuste turule laskmine kuni nende tuletõkkeomaduste nõuetekohasuse tõendamiseni.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed