Hiiumaa merekaabli paigaldamine maksis 26 miljonit

Hiiumaa ja Saarema vahel valmis kolmas merekaabel. Uus merekaabel tagab Hiiumaale senisest töökindlama ja turvalisema elektrivarustuse.

„Uue kaabli valmimisega saame nüüd kõikidele hiidlastele kindlusega öelda, et Hiiumaa elektrivarustus on stabiilne ja suuremate rikete oht, mil elektrita oleks jäänud terve Hiiumaa, on viidud miinimumini,“ sõnas Eesti Energia Jaotusvõrgu juhataja Tarmo Mere. Uus merekaabel tagab hiidlastele turvalisema ja rikkekindlama elektrivarustuse, mis vastab tänapäeva nõudmistele ja vajadustele.

Uus merekaabel paigaldati Soela väina põhja lisaks kahele, 1972. ja 1981. aastal paigaldatud merekaablile. Kolmanda kaabli valmimine vähendab oluliselt suurte rikete riski, sest ühe kaabli rikke puhul lülitub elektrivarustus automaatselt ümber teistele. Kolmas kaabel tagab Hiiumaale stabiilse elektrivarustuse ka olukorras kui tippkoormuse ajal on rikkega väljas üks merekaabel ning ka siis kui rikked on tabanud kahte kaablit korraga.

Uus, 6,1 kilomeetrit pikk 35kV merekaabel paigaldati Pammana ja Emmaste vahele. Lisaks rekonstrueeriti ka Pammana ja Emmaste lahutuspunktid ning paigaldati ka uued kaugjuhitavad lülitusseadmed. Uus merekaabel ja rekonstrueeritud lahutuspunktid pingestati käesoleva aasta oktoobris.
Merekaabli paigaldustöid teostas Empower AS, kes tõi kaabli vette laskmiseks ja merepõhja süvistamiseks Soomest kohale spetsiaalse kaablipaigalduslaeva. Tööde maksumuseks on 26,4 miljonit krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed