Kinnisvaraärimees: euro tulek ei mõjuta turgu

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter ütles, et euro tulek või mittetulek kinnisvarasektorit otseselt ei mõjuta, sest erinevalt näiteks aktsiatest on kinnisvara puhul tegemist ikkagi lokaalselt kaubeldava varaga.

„Ostuotsuse puhul on siiski peamiseks määravaks teguriks tarbijate ootused ja võimalused. Viimast omakorda mõjutab oluliselt krediidi kättesaadavus. Õnneks on selles osas olukord paranenud,“ ütles ta kinnisvaraportaalile City24.ee

Tema sõnul on aga euro tulekul kaudne mõju. Vaatamata sellele, mida erinevad spetsialistid räägivad eruo mõjust majandusele, on selle tulek siiski oodatud ja positiivse tooniga. Seega on euro tarbijate ootuste seisukohalt positiivne tegur, mis omakorda peaks üle kanduma ka kinnisvarasektorile. Vaatamata sellele, mida erinevad institutsioonid arvasid-arvavad devalveerimisest, esines siiski kodumaiseid ostjaid, kes soovisid vara hinna eest tasuda eurodes. Tõsi küll, viimasel poolel aastal on sarnaseid ostjaid vähemaks jäänud.

„Lisaks ei saa märkimata jätta, et meie kinnisvaraturule on taas sisenemas mitmed erineva kaliibriga välisinvestorid, peamiselt meie põhjanaabrite juurest. Nende jaoks teeb euro vara hinna kindlasti arusaadavamaks,“ märkis Vahter.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed