4. november 2009

Maanteeamet sõlmis ehituslepingu Pärnu läänepoolse ühendustee ehituseks

Eile sõlmis Maanteeamet firmaga Koger&Partnerid AS Pärnu läänepoolse ühendustee ehituslepingu, mille järgi valmib uus Tallinna ja Lihula maanteid ühendav lõik järgmise aasta lõpuks ning see läheb maksma ligi 86 mln krooni.

80% kogu sellest rahast tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

„Probleemiks oli läänepoolse ühendustee puudumine Tallinna maantee ja Lihula maantee vahel,“ ütles Maanteeameti projektijuht Tõnu Kuusik uue teelõigu ehituse vajadust kommenteerides. Tema sõnul on 2000. aastal Sauga jõele rajatud ajutine erasild koos pealesõitudega vaid hädapärane lahendus Vana-Pärnu sadamasse suunduva raskeliikluse linna keskusest mööda suunamiseks ja seda siis olemasolevate äärelinna tänavate kaudu.

Vastavalt ehituslepingule ehitatakse Tallinna maantee ja Ehitajate tee ristmikult algav uus 2,8-kilomeetrine teelõik III klassi nõuetele vastavaks 2-rajaliseks maanteeks, kus sõiduraja laius on 3,75m ja kogu teepinna laius 9m. Lisaks sellele rekonstrueeritakse 1 km olemasolevat Lihula maanteed, ehitatakse 4,2 km ulatuses kergliiklusteid, kaks kergliiklustunnelit, 228m müratõkkeseina ning 70m pikkune uus sild üle Sauga jõe.

Kõigi valmivate teede, sh ka kergliiklusteede äärde ehitatakse välja tänavavalgustus.

Uue teelõigu garantiiperiood on viis aastat.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688