Pristise juht Indrek Sepp ütles täna ehitusuudised.ee-le online intervjuud andes, et kaubanduskeskused ei hoolda pahatihti sprinklerit nii tihti, kui standard ette näeb.
Sepp märkis, et suurte kaubanduskeskuste ja teiste hoonete puhul on kindlasti neid, kes seadusest tulenevatest nõuetest kinni peavad, kuid tavapraktikas näeme sageli, et piirdutakse vaid hooldaja etteantud soovitustega -eesmärgiks rahaline kokkuhoid.
„See tähendab, et selle asemel, et näiteks hooldada sprinklereid kord nädalas nagu näeb ette standard, tehakse seda kord kuus,“ osutas ta.
Sama kehtib tema sõnutsi ka elektrikäidu osas - arvatakse, et elektrikäidu jälgimiseks piisab firmasiseselt ühest vastutavast isukust, kes teeb käitu vaid fiktiivselt, paberil. „Ja see on selgelt võimalus reaalse tulekahju tekkimiseks,“ märkis Sepp.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.07.26, 17:01
Rasketehnika turul loeb üha vähem ostuhind ja üha rohkem partneri võimekus
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele