Metro Plazas pole ükski kavandatud siseplaneering tegelikuks saanud

Metro Capitali Eesti kontori juhataja Ain Kivisaar ütles oma praktikale tuginedes, et  mitte ühegi algselt arhitekti poolt kavandatud büroo planeering ja siseviimistlusmaterjalide valik pole tegelikkuseks saanud.

„Igal üürnikul oma oma vajadused ning nägemus viimistluse osas ning hoone omanikul on neid ehituse kõigus mõttetu hakata ära arvama. Seetõttu pole me alustanud ühegi büroo väljaehitust enne kui on olemas konkreetne üürnik, kes kirjeldaks oma vajadusi ning soove,“ märkis ta, pidades sellist lähenemist praegusel keerulisel turul oluliseks konkurentsieeliseks, mis on Metro Plazas võimaldanud saavutada rohkem kui 90%-line täituvus büroopindade osas.

Ta märkis, et siseviimistluse finantseerib tänasel turul valdavalt majaomanik. Kuna see on tavapraktika, siis puudub hinnavõrdlus lõpuni viimistletud ning viimistlemata karbi üürihindade osas.

„Miks peaks keegi investeerima ise pinna väljaehitamisse, kui turul on pakkuda piisav hulk valmis või valmivaid pindu väga atraktiivse hinna eest? Juhul kui tegemist on erilahenduse või tavapärasest oluliselt kallima viimistlusega, siis on tavaline olnud lähenemine, kus majaomanik finantseerib nn. baastaseme ning üürnik sellest ülejääva osa,“ osutas ta.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed