15. oktoober 2009

Solarise keskuse kahe kinosaali lagi ehitatakse ümber

Solarise keskus otsustas eilse õnnetuse valguses ehitada ümber kahe kinosaali ripplaed, ülejäänud seitsmes saalis kontrollitakse põhjalikult laekonstruktsioonide vastupidavust.

"Tänaseks oleme vastu võtnud otsuse, et saalide 1 ja 2 ripplaed ehitatakse ümber ning kuigi ülejäänud saalides on kasutusel teine konstruktsioon, viime põhjaliku ekspertiisi läbi ka kõikides õnnetusse mittepuutuvates kinosaalides," sõnas Solarise keskuse juhatuse liige Peeter Rebane.

"Enne me kino ei ava, kui oleme ekspertide kaasabil täielikult veendunud kõigi saalide ripplagede ohutuses," kinnitas Rebane. Seega enne nädalavahetust kino kindlasti ei avata.

Rebase sõnul lubavad senised ekspertiisitulemused väita, et kinosaali ehitustööd on teostatud projekti järgi ning projektilahendus põhineb tootjapoolsel juhendil. Ta lisas, et toimunud juhtumi valguses vaatab ehitusjärelevalve üle ka Euroopa kogemuse sarnastes olukordades ning konsulteerib rahvusvaheliste ekspertidega.

Eksperdid on ümber lükanud esialgse arvamuse, et eile Solarise keskuse kinosaalis toimunud õnnetuse põhjustas lõhkenud veetoru, tuues kaasa kergkonstruktsioonis ripplae alla vajumise.

Tõenäoliselt andis järele tehasepoolne ripplae konstruktsiooni kinnitus ning langenud ripplagi kahjustas tulekahjusprinklerite päid, käivitades sprinkleri töö.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688