Suure tõenäosusega jõustub 2010 aasta 1. jaanuarist seadusemuudatus, mille järgi saaks omanik tulumaksuvabalt müüa vaid ühe kinnisasja kahe aasta jooksul, ja ka sel juhul on tingimuseks sissekirjutus vähemalt 12 järjestikusel kuul, kirjutab LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing.
Seega kuni 2009 aasta 31. detsembrini müüdava kinnisvara osas kehtib tänane regulatsioon. Selle kohaselt ei maksustata alalise või peamise elukohana müügist saadud kasu ja ajaline piirang seejuures puudub.
Kellel on kasulik müüa kinnisvara 2009 aastal?
-eelkõige eraisikutel, ettevõtteid see seadusemuudatus ei puuduta-kõigil nendel, kes plaanivad müüa oma vana elamispinda, kuid on ostnud tänaseks juba uue-vähem kui 2 aastat tagasi korteri või maja ostnud isikutel-vähem kui 2 aastat tagasi kinke või pärimise teel kinnisvara omandanud isikutel, kes seda vara oma elukohana kasutavad
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.06.26, 11:36
Kaunis ja vastupidav: kuidas valida õige looduskivi sillutisele
Teede, platside ja terrasside rajamisel ei ole looduskivi ainult esteetiline valik, vaid tegu on ühe vastupidavaima ning ajas kestvaima lahendusega, mis sobib ühtviisi hästi nii koduaedadesse kui linnaruumi.

Enimloetud

1
Uudised
  • 30.06.26, 08:34
Eesti ehitusinsener plaanib renoveerida soomlastelt ostetud legendaarse villa: “Investorid on teretulnud”
2
Uudised
  • 30.06.26, 07:32
TalTechi teadlased: miks sõidab Tallinna tagamaa autoga? Sest ööpäevas on ainult 24 tundi
Korteri ruutmeetri mediaanhind langeb tagamaal keskmiselt 73 euro võrra iga lisanduva autominuti kohta.
3
Uudised
  • 29.06.26, 09:06
Ehitusfirma võlg kukutas Decora kahjumisse
4
Uudised
  • 29.06.26, 15:14
Galerii: Embach Ehitus sai Tartu suure arenduse sarikate alla
Vaata, kes seal olid ja mida nad tegid!
5
Uudised
  • 29.06.26, 15:34
Kahjumisse kukkunud Decora Rakvere kaupluse ehitamisega ei kiirusta
6
Uudised
  • 30.06.26, 07:55
Korterite flippimine tagab väiksemale ehitajale kasumi
Pilleson näitab, kuidas flipitud korteri väärtus kasvab ja kui kaua selleks aega kulub

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele