Tänavu kolmandas kvartalis vähenes kinnisvaratehingute arv aastataguse perioodiga võrreldes veerandi võrra ning tehingute rahaline maht 50 protsendi võrra, selgus maa-ameti esialgsest statistikast.
ERR vahendab, et kui mullu tehti III kvartalis 12 407 tehingut, mille väärtus küündis 9,7 miljardi kroonini, siis tänavu samal ajal oli tehingute arv 9279 ning maht kõigest 4,8 miljardit.
Kinnisvarabuumi ajal 2006. aastal olid sama perioodi näitajad aga koguni 17 662 tehingut väärtusega 17,6 miljardit krooni.
Võrreldes tänavu II kvartaliga vähenes III kvartalis tehingute arv 555 võrra ehk 6% ning tehingute väärtus 0,5 miljardi võrra ehk 9%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.