7. oktoobril avatakse Põlvamaa keskkonnamaja, kus on tööruumid Keskkonnaameti, Metsauuendusekeskuse, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tervisekaitse jaoks.
Räpina keskkonnamaja esimesel korrusel paikneb 13 kabinetti üldpinnaga ca 208 m2 ning teisel korrusel 17 kabinetti üldpinnaga ca 304 m2. Majas on veel kümme abiruumi, kaks majutusruumi, raamatukogu ja nõupidamisruum.
Keskkonnamaja üks olulisi ülesandeid on pakkuda Lõuna-Eesti piirkonnale keskkonnaharidust - majas on sobivad ruumid näituste jaoks ning sisustatakse ka vastav õppeklass.
Põlvamaa keskkonnamaja ehitas  AS Eviko. Maja kogumaksumus on ca 53, 2 miljonit krooni.
Ehitusprotsessi alguseks võib lugeda 2002. aastat, mil asuti vaagima maja asukohta- kaalukausil olid Põlva ja Räpina. 2006. aastal langetati otsus ehitada maja Räpinasse. Maja projekt sai valmis 2007. aasta lõpuks ja ehitis ise valmis eelmise aasta lõpul ning anti Keskkonnaministeeriumile üle tänavu jaanuaris.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 11:24
Bauroc plaanib viia materjalide tootmise jalajälje negatiivseks
Eesti perefirma Bauroc, mis on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja, tuli eelmisel aastal välja uue tooteperega, mille süsiniku jalajälg on raudbetoonpaneelist 10 korda väiksem, kuid ettevõttel on veelgi ambitsioonikam plaan jõuda CO2-neutraalsete või lausa negatiivse jalajäljega materjalide tootmiseni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele