• 09.09.09, 16:28
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tartu Ülikool tähistab peahoone ehituse aastapäeva

Tartu Ülikool kutsub täna kõiki peahoone päevale, millega tähistatakse 200 aasta möödumist ülikooli peahoone valmimisest.
Hoonega saab tutvuda ringkäikudel ja avataval fotonäitusel. Päevale paneb väärika punkti Tõnis Mägi kontsert ülikooli aulas, vahendasid ERRi teleuudised.
 TÜ ajaloo muuseumi teadusdirektor Lea Leppiku sõnul on täna kõigil võimalus vaadata sisse hoonesse, mis on üks tähtsamaid Tartu ja ka Eesti sümboleid üldse.
Viis aastat ehitatud peahoone kavandas Johann Wilhelm Krause, kes kunstihariduselt oli iseõppija, kuid praktiseerinud mõisa-arhitektina Liivimaal.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.02.26, 11:21
Arendaja leidis finantspartneri, kellega on jõudnud neljanda projektini
Kinnisvaraarendaja Peeter Raag on Omega Laenuga koostööd teinud viis aastat ja ütleb, et usaldusväärse finantspartneri tugi on renoveerimisprojektide juures hindamatu, sest üllatusi tuleb alati ette.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele