7. september 2009

Homme alustatakse Veerenni tänava ja Filtri tee ühendustee ehitamist

Tallinna Teede AS alustab homme Veerenni tänava ja Filtri tee vahelise ühendustee ehitamist.

Selle käigus rajatakse lisaks veidi enam kui ühe kilomeetri pikkusele sõiduteele ning kergliiklusteele ka vee- ja kanalisatsioonitrassid, gaasitrass, tänavavalgustus, elektri- ja sidekaablid, foorisüsteemid ning tehakse haljastus- ja liikluskorralduslikud tööd.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul rahastatakse ehitust Euroopa Regionaalarengufondist EL struktuurivahendite meetme "Transpordi infrastruktuuri arendamine" raames. „Lepingu kogumaksumus koos projekti juhtimisega on 27,2 miljonit krooni, mida rahastatakse välisabist 85% ulatuses ja 15 % on Tallinna omafinantseering," ütles Boroditš.    

Veerenni tänava ja Filtri tee ühendustee projekteeris AS K-Projekt.  Ehituse lõpetamise esialgne tähtaeg on 30. mai 2010.

Esimene osa EL struktuurvahendite toel valminud Tehnika tänava ja Filtri tee vahelisest ühendusteest (Tehnika tänava ja Veerenni tänava vahel) avati liikluseks 2008. aasta kevadel.

Tehnika tänavat ja Filtri teed ühendava magistraali ehitus on kooskõlas Tallinna prioriteetsete magistraalide - Põhja- ja Lõunaväila - ehitamisega.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688