2. september 2009

Tartu remondib sügiseks kümme kilomeetrit tänavaid

Tänavu sügiseks saab uue katte kümme kilomeetrit Tartu tänavaid. Kokku tehakse ülekattetöid ligi 19 miljoni krooni eest.

„Tänavaid remondime tänavu umbes samas mahus, mis eelmiselgi aastal. Enne kooliaasta algust said paremasse sõidukorda mitmed tihedama liiklusega peatänavad ning uue katte sai ka Sõpruse sild,“ ütles abilinnapea Margus Hanson.

Suvel uuendati teekatet Aardla, Akadeemia, Fortuuna, Jaama, Kesk-Kaare tänaval, Viljandi mnt, Kuperjanovi, Turu, Ringtee ja Anne tänaval. Ühtekokku sai uue katte seitse kilomeetrit tänavaid.

Teekatteremont seisab lähiajal ees veel Ropka, Kraavi, Liivi, Baeri (Lossi-Vallikraavi), Sõbra ja Võru (Teguri-Aardla) tänavail. Remondi käigus uuendatakse teekatet ja korrastatakse äärekive või teepeenraid. Vajadusel rekonstrueeritakse ka kõnniteekatteid. Tänavad saavad korda hiljemalt oktoobri keskpaigaks.

Septembris alustatakse ka Ujula tänava remonti. Sauna-Liiva lõigus on plaanis olemasoleva teekatte taastusremont, Liiva tänavast kuni Ujula 64ni tänav asfalteeritakse ning ehitatakse välja kõnniteed. Sauna-Lubja tänavate vahelises lõigus ehitatakse Ujula tänaval välja ka sademeveetorustik. Tööde lõpptähtaeg on novembris.

Septembrikuu jooksul taastatakse peale torustikutöid ka Sõbra tänava asfaltkate ning alustatakse kruusatänavate pindamistöödega Tammeoksa, Tammelehe ja Jalakakuru tänavatel.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688