Rahandusministeeriumis ettevalmistatud seadusemuudatus võib nullida Kuressaare linna võimekuse võtta täiendavalt laene ja tagada linnastaadioni ehituse omafinantseeringu osa.
Kuressaare küsib staadioni ehitamiseks KOIT-kava (kohalike omavalitsuste investeeringutoetuste kava) teisest rahastamisvoorust üle 33 miljoni krooni, kirjutab Oma Saar. Ise peaks linn panustama alla viie miljoni.
Probleemiks võib staadioni ehitusel saada aga asjaolu, et rahandusministeeriumis menetletud seadusemuudatus lisaks linna või valla laenukoormuse hulka ka omavalitsusüksuse valitseva mõju all olevate üksuste finantsandmed. Ehk Kuressaare puhul näiteks koolide sihtasutuste ning linnale kuuluvate ettevõtete, mille tuludest moodustab üle 50% linnapoolne finantseerimine, laenukoormuse.
Seotud lood
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.