• 19.08.09, 15:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eramute hinnalangus küündis aastaga 40 protsendini

Harju maakonnas ja Tallinnas langes eramute ostu - müügitehingute rahaline maht võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ca 40%, tehingute arv ca 30%, vahendab Ober-Hausi turuülevaade.
Hinnalanguseks kujunes 20 – 40%. Suurim oli hinnalangus linnast eemal olevates uuselamurajoonides. Reaalset nõudlust on täna linna lähedases piirkonnas uutele eramutele hinnaklassis 1,5 – 2,0 mln kr, Tallinnas kuni 3,0 mln kr. Tallinna lähedastes valdades ei ületa eramutega toimunud tehingute hinnad reeglina 2,5 - 3,0 mln kr.
Nn põllupealsetes elamurajoonides võib huvi puududa täielikult, vaatamata näiliselt odavale hinnale ja mitmekordsele hinnalangetamisele. Huvi on pigem veidi vanemate heas korras nn sisseelatud ökonoomsete eramute vastu väljaarenenud infrastruktuuriga piirkondades.
Ilma siseviimistluseta elamute pakkumisi võib leida hinnatasemelt alla 1,0 mln kr. Kallima hinnaklassi (üle 5,0 mln kr) potensiaalsed ostjad on väga valivad ja teadlikud.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.12.25, 10:38
Tammer 30: Eesti väiketootjast Skandinaavia tööstuse usaldusväärseks partneriks
Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistav pereettevõte Tammer OÜ tõenäoliselt ehitus- ja laevatööstuses tutvustamist ei vaja. Ettevõtte arengut on algusest peale vedanud strateegilised investeeringud innovatsiooni, tootearendusse ja töötajatesse, mis on loonud võimaluse koos muutuvate turgude ja tehnoloogiatega kasvada. Kuidas aga sai kohalikust väikefirmast Põhjamaade suurim projektipõhine metallustevalmistaja, mis ekspordib 90% oma toodangust?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele