Tallinnas langesid hinnad juuniga 7 protsenti

Tallinna korterite hinnad langesid juunis keskmiselt 6,9% võrra. Tehingute arv tõusis võrreldes maiga 317 tehingult 335 tehingule, vahendab Pindi Kinnisvara ülevaade.

Järsemaid hinnakõikumisi tekitavad jätkuvalt suuremate arendusprojektide omanikud, langetades agressiivselt hindu ning vähendades seeläbi laojääki, tõstes samal ajal siiski piirkonna keskmist tehinguhinda. Teisalt langeb järsult piirkonna tehingute keskmine hinnatase, kui projekt on realiseeritud või vastupidi- turu üldisest olukorrast tingitult hinnakonkurentsist välja langenud. Seetõttu on otstarbekas jälgida Tallinna keskmist hinnamuutust (-6,9%).

Võrreldes 2007. aasta märtsiga (26 431 kr/m²) on Tallinna korteriomandite keskmine hinnalangus 2009. juuniks olnud 52% (12 674 kr/m²), nagu ka Eesti suuremates linnades keskmiselt. Surve hindadele on sundmüükide tõttu jätkuv, kuid üldine hinnatase on ostjatele juba aktsepteeritav ning turu olukorda arvestava hinnataseme pealt on võimalik leida varale ostja ka loetud nädalate jooksul.

Tallinna siseselt olid hinnakõikumised järgnevad:
Kesklinn -17,1%
Lasnamäe -6,1%
Mustamäe -4,1%
Põhja-Tallinn -21,7%
Haabersti -14%
Kristiine +23,1%
Pirita +8%
Nõmme +2,2%

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed