27. juuli 2009

Väldi maakleri ebaprofessionaalsust

Maakleri valimisel tasuks kontrollida tema kuulumist Eesti Kinnisvaramaaklerite Kotta ning maakleritunnistuse olemasolu.

"Et vältida probleeme maaklerteenusega, tuleks maakleri valimisel jälgida, et viimasele oleks väljastatud kutsetunnistus, mille eksam on üsna keeruline," soovitas Staaring Kinnisvara juhatuse esimees ning Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja aseesimees Peeter Nurm.

"Kas firma, milles maakler töötab, on väike või mitte, see ei loe. Maaklerteenuse pakkumine on individuaalne tegevus, see on kinni inimeses, mitte firma suuruses," lausus Nurm.

Maakler võiks Nurme sõnul kuuluda ka kinnisvaramaaklerite kotta. "Kui maakler kuulub kotta, on ebameeldivuste korral võimalik abi ja info saamiseks koja poole pöörduda." Maaklereid on Eestis hinnanguliselt 1000-1200, kutsetunnistust omab neist veidi üle 200, kinnisvaramaaklerite kotta kuulub ligi 150 maaklerit.

Maaklertunnistuse omamine ei kohustuslik, Nurme sõnul toimub töörühmades siiski praegu töö eesmärgiga see tulevikus kohustuslikuks muuta.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688