EAS annab Tehvandi Spordikeskuse ehituseks 60 mln

EASi juhatus kinnitas rahastusotsuse, millega SA Tehvandi Spordikeskus sai 59,5 miljonit krooni toetust üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamise programmist.

Kokku 70 miljonit krooni maksva projekti raames kujundatakse Tehvandi staadion multifunktsionaalseks aastaringse kasutusega rahvusvaheliseks spordi- ja turismikompleksiks.

„2010. aasta lõpuks peaks Tehvandi staadion olema välja arendatud rahvusvaheliste suurvõistluste korraldamise nõuetele vastavaks kompleksiks, mis suudab kvaliteetselt teenindada vähemalt tuhandet külastajat ööpäevas,“ ütles EASi ettevõtluskeskkonna divisjoni direktor Monica Hankov.

Üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Programmi eesmärgiks on tõsta Eesti kui turismisihtkoha rahvusvahelist konkurentsivõimet, muutes piirkonnad atraktiivsemaks külastajate, investorite ja kvalifitseeritud tööjõu jaoks. 5. märtsil 2009 kinnitas Vabariigi Valitsus üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamise investeeringute kava. Kavva kuulub seitse projekti toetuste kogumahuga 972,5 miljonit krooni. Tehvandi on esimene, kes esitas põhitaotluse ja see ka rahuldati.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed