Kopli Liinide ostu vastu huvi polnud

Täna lõppes kirjalik enampakkumine Kopli Liinidele, ühtegi pakkumist aga ei esitatud.   

Tallinna Linnavaraamet kuulutas 4. mail välja avaliku kirjaliku enampakkumise hoonestusõiguse seadmiseks Kopli Liinide mereäärsele, ligi 12 hektarilisele maa-alale, et leida võimekas arendaja piirkonna ümberkujundamiseks esinduslikuks elurajooniks.

Pakkumiste esitamise tähtaeg oli täna, ent kuna ühtegi pakkumist hoonestusõigusele ei esitatud, kuulutatakse sügisel välja korduspakkumine.  

„Nii kodu- kui välismaised investorid on kursis Kopli piirkonna perspektiiviga. Naabermaades hinnati kõrgelt Kopli Liinide asukohta mere ääres ning lähedust kesklinnale, sarnaselt Piritaga,“ tõdes Tallinna Linnavaraameti juhataja Einike Uri, kes käis projekti tutvustamas ka Rootsis ja Soomes.

Asjaolu, et ühtegi pakkumist ei tehtud, seletab ennekõike majandusolukord, märkis abilinnapea Eha Võrk. „Välismaiste arendajate, kelle majanduslik potentsiaal võib hetkel olla tugevam kodumaisest, eemalejäämine on ilmselt tingitud sellest, et piirkond tuleb hoonestada eluasemetega, aga viimaste ostjateks oleksid eelkõige kohalikud elanikud, kelle huvi kinnisvara soetamise vastu on praegu ja ilmselt veel mõnda aega leige,“ lisas Võrk.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed