Lasva nõukogudeaegsest veetornist ehitatakse infokeskust-galeriid, kuhu paigaldati ainulaadne klavertrepp, mis astuja jala all heliseb.
Veetornis ehitustöid teinud OÜ Jasvo Ehitus töödejuhataja Avo Saarepuu sõnul on tööd olnud üsna keerulised ja mahukad, kirjutab Võrumaa Teataja. Arhitekt Veronika Värk on esimesele korrusele kavandanud klaasist põranda, torni katusele aga murulapikesega vaateplatvormi, hoone välisseinu kaunistab vöökiri.
Idee nõukaaegsele kasutule kolemajale rakendus leida tuli Lasva vallavalitsuse kultuuriosakonna juhatajalt Silja Vijarilt. Torn plaanitakse avada 14. augustil.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tallinna südamesse, otse sadama kõrvale, kerkib kaasaegne äri- ja elukondlik kvartal. Projekti arendab US Real Estate, ehitussüvendi peatöövõtjaks on Bildgren Ehitus ning automatiseeritud jälgimissüsteemide paigaldusel osales GEO-Instruments Polska – automatiseeritud geotehniliste, konstruktsioonide ja keskkonnaseire süsteemidele spetsialiseerunud ettevõte, mis pakkus terviklikku mõõtelahendust keerukate geotehniliste tööde teostamiseks kaevetööde toestamise käigus.