Kiievi ehitusfirmade arv on kahanenud aastaga 94lt 70le ning prognoositavalt langeb ehitusettevõtete arv aasta jooksul drastiliselt: 70 asemel jääb turule vaid paarkümmend firmat.
Viimase kahe kuu jooksul on 34 elumaja seoses ehituse katkemisega müügist maha võetud, kirjutab Ekspresskinnisvara. Kiievis on müüdavaid maju 148, ent töö käib vaid 43 objektil.
Ettevõtete turult lahkumise põhjusteks on nõudluse märgatav kahanemine, elupindade hinnalangus, ebapiisavad finantseerimisvõimalused ja ehitajate kõrge maksukoormus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehituses ei ole pausid haruldased. Nendega hakkama saamine ja neist välja tulemine aga küll. VMT Betooni 35-aastane teekond pole olnud sirge kasvulugu, vaid pigem näide sellest, kuidas õigel ajal tehtud otsused on aidanud püsima jääda ning kõige kiuste on edasi mindud ka siis, kui hoog on hetkeks raugenud.